SDH Velké Opatovice

HASIČI VELKÉ OPATOVICE

O nás

Mladí hasiči ve Velkých Opatovicích začali působit kolem roku 1950. Cílem je rozvíjet dětské znalosti a dovednosti v oblasti požární ochrany a fyzické zdatnosti, formou her a soutěží.
O tuto činnost je mezi dětmi velký zájem. V roce 2013 má družstvo mladších žáků: 16 členů a tým starších žáků: 11 členů
Obě družstva se pravidelně zúčastňují hry Plamen hry a od roku 2011 Okresní ligy mládeže. Hru Plamen vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Hra Plamen je dvoukolová. První kolo je na podzim a to Závod požárnické všestrannosti, jde vlastně o přespolní běh, na trase je umístěno 6 stanovišť, kde se prověřují dovednosti mladých hasičů a to: ze vzduchovky, vázání uzlů, základy topografie, základy první pomoci, požární ochrany a překonání překážky na laně ve vodorovné poloze. Dále je do podzimního kola zahrnuta štafeta dvojic. Druhé kolo hry plamen probíhá na jaře a soutěží se v: požárním útoku, útoku CTIF, štafetě CTIF a štafetě 4x60 metrů.

Vedoucí mládeže:

Martin Koutný tel.: 777 013 150 e-mail: koutnak@centrum.cz

Vedoucí kolektivů dětí - Gondek Jan, Přichystal Jan, Koutný Martin, Smékal Luboš, Bažantová Olga, Přichystalová Martina, Koutná Jana

Nejnovější fotografie